Ustka Charlotta Sailing Days – o regatach

Ustka Charlotta Sailing Days to regaty dla żeglarzy, którzy nie boją się rywalizacji na pełnym morzu. Wymagająca bałtycka fala i mocna konkurencja stanowią nie lada wyzwanie.

W sierpniu 2020 miłośnicy żeglarstwa z Polski i Europy wrócą do Ustki by wziąć udział w drugiej edycji Ustka Charlotta Sailing Days. W tym sezonie zobaczymy ponownie klasy 505, Hobie Cat i Latający Holender, których załogi będą ścigać się o tytuł Mistrza Polski. Sprawdzimy też – po raz pierwszy - jak radzą sobie na otwartym morzu klasy juniorskie takie jak Optimist, Open Skiff, Laser i Europa.

Żeglarstwo regatowe na morzu to cel każdego, kto chce ścigać się na najwyższym poziomie, a Ustka Charlotta Sailing Days jest idealną okazją do przygotowań na Mistrzostwa Europy czy Świata, które odbywają się głównie na morzu. W poprzedniej edycji Ustka udowodniła, że jest optymalnym miejscem do organizacji takich zawodów. Środkowe Wybrzeże ma duży, a dotychczas nie w pełni wykorzystany potencjał pod kątem organizacji regat żeglarskich. Dobre warunki nautyczne, szeroka baza noclegowa, piękne plaże i wiele atrakcji na brzegu, zarówno dla samych zawodników jak i osób towarzyszących, wpływają na wyjątkowość tego wydarzenia.

Celem organizatorów Ustka Charlotta Sailing Days jest stworzenie cyklicznej imprezy żeglarskiej na Środkowym Wybrzeżu w pełni wykorzystującej potencjał Ustki - doskonałego miejsca do rozgrywania profesjonalnych i prestiżowych regat.

Organizatorzy

Sponsor główny


Patronat honorowy


Partnerzy